If you prefer to learn at your own pace and would like to learn specific techniques then I offer one to one tuition at a rate of £400 per day including all materials and a light lunch.
For those wishing to share the costs with a friend the rate reduces to £225 each for 2 people or £160 each for 3 – 4 people.